Sekcja Paralotniowa

W Aeroklubie Kujawskim działa sekcja paralotniowa. W swych szeregach skupia pilotów latających swobodnie lub  z napędem, starszych i młodszych, kobiety i mężczyzn.

Paralotniarstwo jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów lotniczych w Polsce. Z każdym rokiem szkoli się coraz więcej entuzjastów latania. Przemawiają za tym m.in. bezpieczeństwo i niskie koszty.  Jest to sport dla każdego, bez względu na wiek, czy płeć. Oprócz tego latanie kształtuje charakter. Uczy pilotów tak ważnych w życiu cech, jak: odpowiedzialność za swoje czyny, podejmowania decyzji, czy samodyscypliny. Przy Aeroklubie działa szkoła paralotniowa, w której wszyscy zainteresowani mogą rozpocząć swoją podniebną przygodę.

Latanie swobodne pozwala nam poczuć się jak ptak w przestworzach. Piloci, żeby utrzymać się w powietrzu, wykorzystują termiczne prądy wznoszące lub wykonują loty żaglowe (w górach, na klifach). Mają bezpośredni  kontakt z naturą. Mogą poczuć jej moc. Dla pilotów latających swobodnie  w naszym Aeroklubie organizowane są loty holowane z użyciem wyciągarki.

Innym sposobem latania na paralotni jest latanie z napędem. Jest ono szczególnie popularne na płaskich terenach. Daje możliwość wzniesienia się w powietrze przy użyciu silnika. Pozwala nam polecieć tam, gdzie mamy na to ochotę. Możemy latać wysoko i nisko. Nasze lotnisko jest dogodną bazą wypadową na przeloty po okolicy, np.: do Kruszwicy, gdzie możemy podziwiać malownicze jezioro Gopło.

Świat z góry wygląda pięknie, a latanie na paralotni dostarcza niesamowitych wrażeń, daje dużo pozytywnych emocji i ogromną satysfakcję.

Przewodniczący sekcji:

Krzysztof Chytrowski – tel. 601 543 773