Sekcja Modelarska

Jedną z sekcji specjalistycznych Aeroklubu Kujawskiego jest sekcja modelarska, zrzeszająca członków w różnym wieku.

Członkowie sekcji budują model latające w kilku kategoriach. Dzieci i młodzież rozpoczynają od prostych modeli latających począwszy od latawców; rakiet; modeli halowych aż do dużych i zawodniczych modeli makiet w klasach F3J; F3j/m; F3B; oraz F3A, F3M i F4C.

Modelarzem może zostać każda osoba która ukończyła 10 Lat. Początkujący modelarz rozpoczyna od obróbki kartonu, drewna i powoli poznaje tajniki obróbki metalu oraz nowoczesnych technologii laminatu (które wykorzystywane są do budowy prawdziwych szybowców). Dzieci rozpoczynające przygodę w modelarni zaczynają również pod okiem doświadczonego instruktora pracować w grupie na zajęciach i podczas zawodów regionalnych oraz ogólnopolskich w kategoriach(>14) Młodzik i (>16) Junior Młodszy.

Modelarstwo jest pierwszych krokiem do innych sportów lotniczych uprawianych w Aeroklubie Kujawskim. Wielu Pilotów szybowcowych i samolotowych zaczynało od modelarstwa, bo ułatwia ono proces poznawania tajników latania na szybowcach i samolotach. Podstawy zasad lotu i pilotażu można poznać podczas nauki latania modelami.

Członkowie sekcji Modelarskiej Aeroklubu Kujawskiego biorą czynny udział w zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Zapraszamy na zajęcia do modelarni Aeroklubu Kujawskiego w każdą Środę i Czwartek od godz. 17-19.30. Ośrodek modelarskim mieści się przy budynku Biurowym Aeroklubu Kujawskiego.